Liva Toprak Direnci Test ve Takip Cihazı

/Upload/images/Urunler/Test_Cihazlari/Liva_LG-RMD01.jpg
Liva Toprak Direnci Test ve Takip Cihazı
Ürün Kodu -
Ürün İsmi Toprak Direnci Test ve Takip Cihazı
Gösterge Paneli LCD Gösterge
Çalışma Gerilimi Test Cihazı 3,7 Volt DC
Kutu Muhteviyatı Yardımcı donanımlar ürün ile verilmektedir.

Liva Toprak Direnci Test ve Takip Cihazı Toprak (Geçiş) Direnci ölçümünü ve takibini yapmak üzere tasarlanmış bir ölçü aletidir. 

Cihaz, Mobil Kullanım Seçeneği ile anlık ölçümler yapabilir ve bu ölçümleri hafızasına kayıt edebilir. Ayrıca Sabit Kullanım Seçeneği ile sürekli olarak topraklama direnci ölçümü ve veri takip/kayıt işlemleri yapabilir. 

Özellikleri ve Kullanım Alanları    :

Liva Toprak Direnci Test ve Takip Cihazının ölçüm değerleri LCD ekran üzerinden görüntülenir.

Cihaz, topraklama geçiş direncinin anlık ölçümlerini yapabilmesi ve/veya topraklama sistemlerinin sürekli takip edilmesi istenen devrelerde/şebekelerde topraklama geçiş direncinin sürekli bilgisini almak, bu bilgilerin istatistiki verilerini takip etmek ve topraklama sisteminde meydana gelebilecek bir aksaklığın derhal bildirilmesini sağlamak için kullanılabilir.

Liva Toprak Direnci Test ve Takip Cihazı
Ürün İsmi Gösterge Paneli Çalışma Gerilimi Açıklama
LİVA TOPRAK DİRENCİ TEST ve TAKİP CİHAZI LCD GÖSTERGE Test Cihazı/Test Device: 3,7 Volt, DC Yardımcı Donanımlar Ürün ile verilmektedir.

 

Liva Toprak Direnci Test ve Takip Cihazı Ürün Aksesuarları
S/N Ürün Adı Miktarı
1 Liva Topraklama Test ve Takip Cihazı 1 Adet
2 Test Elektrotları 2 Adet
3 Bağlantı Kabloları  3 Adet
4 Ethernet ve USB Kablosu 1 Adet
5 Şarj Adaptörü 9V 1 Adet

 

Cihaz 1 adet değiştirilebilir 3.7 volt batarya ile çalışır. İsteğe bağlı olarak harici adaptör ile bataryası şarj edilebilir veya harici batarya ile sürekli devrede kalabilir. 

Cihazın çalışma aralığı 0-400 Ohm’dur ve %1 hassasiyet ile ölçüm yapabilir.

Cihaz, Sabit ve Mobil kullanım seçenekleri ile ölçüm için anlık ve/veya takip için sürekli olarak topraklama direnci ölçümü ve veri takip/kayıt işlemlerini yapabilir. 

Liva Toprak Direnci Test ve Takip Cihazının tarih/saat ayarları, veri ve istatistik takibi, SMS ve/veya E-posta gönderim ayarları ile röle limit ayarları için Windows tabanlı bir bilgisayara cihazın kendi programı kurulmalıdır. Cihaz kurulum yapılan bilgisayar ile yüklenen program üzerinden TCP/IP ve USB aracılığıyla bağlantı sağlar. Kurulan bağlantı ile cihazın yönetimi, ayarları ve ölçüm yapılan verilerin takibi yapılabilir. 

Aşağıda Liva Toprak Direnci Test ve Takip Cihazı PC Arayüzü görülmektedir.

Cihaz yapılan ölçümlerin kayıtlarını kendi hafızasına depolayabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca cihaz ölçümünü yaptığı değerleri/verileri on (10) dakikalık zaman aralıklarında saat ve tarih bilgileriyle birlikte hafızasına kayıt edilir. 

Ölçümler cihazın bilgisayara yüklenen programı aracılığıyla bilgisayara da kayıt edilebilir/aktarılabilir.

Çalışması     :

Liva Toprak Direnci Test ve Takip Cihazının ön yüzünde üç (3) adet test soketi bulunur. Bu soketler ile toprak geçiş direnci ölçümü yapılacak sistem ve referans elektrotları test soketlerine bağlanır.

Cihazdan talep edilen veriler kapsamında Ethernet Soketi, USB Soketi, Röle Çıkış Soketleri ve Enerji Besleme Adaptörü cihaza bağlanır.

Sabit Kullanım seçeneğinde, iki farklı değer için ayar yapılabilir.  Ayarlanan limitlerin aşılması durumunda cihaz hafızasına kayıt edilebilen e-mail adresleri ve cep telefonu numaralarına, e-mail veya SMS şeklinde bildirim gönderebilir. Aynı zamanda röle çıkışları ile farklı devreleri çalıştırabilir.

Mobil kullanım seçeneğinde yapılan ölçümler cihaz hafızasına kayıt edilir.