LAP-AX 210 BC Güneş Enerjili ve Bluetooth Kontrollü Aktif Paratoner

/Upload/images/Urunler/Paratoner/Liva_LAP-AX_210_BC.jpg
LAP-AX 210 BC Güneş Enerjili ve Bluetooth Kontrollü Aktif Paratoner
Aktif Paratoner Başlıkları
Ürün Kodu LAP-AX 210 BC
Ürün İsmi Güneş Enerjili ve Bluetooth Kontrollü Aktif Paratoner
∆t Değeri 82 µSn
Koruma Alanı (Yarıçap)
Seviye-1 Seviye-2 Seviye-3 Seviye-4
101 m 115 m 124 m 135 m
NFC 17-102 (Apendix C) Standardına göre “Koruma Alanı” (Yarıçap)(metre).
LAP-AX 210 BCT Aktif Paratoner Başlığı Export Olarak üretilmekte olup, ürünün özellikleri, bağlantı soketleri ve test düzenekleri yurt dışı standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Buna göre, Türkiye için üretilen LAP-AX 210 BC  Aktif Paratoner Başlığı ile farklılıklar göstermektedir.

Liva Grup tarafından tasarlanan Güneş Enerjili ve Bluetooth Kontrollü Aktif Paratoner, mobil cihazlar (Cep Telefonu, Tablet) ile cihaza yüklenen “Liva Grup” uygulaması üzerinden paratonerin takibi ve faaliyet kontrolünün kolaylıkla yapabilmesi amacıyla üretilmiştir.
Bu sayede, önemli yapılarda/tesislerde ve/veya paratoner başlığının çok sayıda kullanıldığı kurumlarda ve işletmelerde paratoner başlığı mobil cihazla hızlıca test edilebildiği için zamandan tasarruf edilmiş olur. Aynı zamanda yardımcı takım ve gereçlere ihtiyaç duymaksızın paratoner başlığının faaliyet kontrolü basitçe yapılabilir.
 
Sistem cep telefonu ile üzerinde bulunan Blutooth ünitesi üzerinden haberleşir. Sistemin çalışabilmesi için öncelikle Güneş Enerjili ve Bluetooth Kontrollü Aktif Paratoner Sistemi’nin kurulumu tamamlanmalı ve (üzerinde bluetooh özelliği bulunan) mobil cihaza “Liva Grup” uygulaması kurulmalı ve ilgili menüye giriş yapılmalıdır.
Sistemin haberleşme ünitesi enerjisini güneş enerjisi ile şarj olabilen bir batarya düzeneğinden almaktadır. 

Paratoner Başlığını bluetooth haberleşme ünitesi üzerinden test edebilmek ve faaliyet durumunu takip edebilmek için cep telefonundan Liva Grup uygulaması açılmalı ve paratoner başlığı sisteme tanıtılmalıdır.

Güneş Enerjili ve Bluetooth Kontrollü Liva Aktif Paratoner başlığı cep telefonu üzerinden test edilirken hiçbir kablo bağlantısına ihtiyaç duymaz. Bu nedenle kolaylıkla ve istenildiği zaman kolayca faaliyet kontrolü yapılabilir. 

Ürünün fiziki montajı diğer aktif paratonerler gibidir. Güneş enerjisi ve bluetooth haberleşme ünitesi bağlantıları oldukça kolay ve cep telefonu uygulaması anlaşılabilir olarak tasarlanmıştır.

Sistemde Paratoner olarak Liva LAP-AX 210 T Aktif Paratoner Başlığı kullanılmıştır. 

Not: Diğer paratoner başlıklarımız da talep halinde Bluetooth Kontrollü olarak imal edilebilmektedir.

Güneş Enerjili Ve Bluetooth Kontrollü Aktif Paratoner Sistemi Seti
S/N Ürün Adı /Product Name Miktarı/Amount
1 LAP AX-210 BC Paratoner Başlığı 1 Adet/Piece
2 Bluetooth Haberleşme Ünitesi ve Güneş Paneli Kutusu 1 Adet/Piece
3 Açı Ayarlı Kutu Montaj Kiti 1 Takım/Set
4 Paratoner ve Bluetooth İletişim Kablosu 1 Adet/Piece
5 Diğer Montaj Aksesuarları 1 Takım/Set
6 Mobil Bloetooth Cihazı (Tablet PC, Tablet) 1 Adet /Piece