Liva Grup Eletrik Elektronik İnşaat San.Tic.Ltd.Şti.
İTOB OSB 10008 Sokak No: 5 Menderes / İZMİR
Tel: +90 232 265 55 50   Faks: +90 232 265 55 50
liva@livagrup.com.tr
İzmir'den Çin'e Paratoner İhracatı

Avrupa ülkelerine ürettiği paratoner ve ekipmanların ihracatını gerçekleştiren Liva Grup, bu pazarda oldukça önemli bir rol oynuyor. Liva, Çin’e de paratoner ihraç ediyor.

Avrupa ülkelerine ürettiği paratoner ve ekipmanların ihracatını gerçekleştiren Liva Grup, bu pazarda oldukça önemli bir rol oynuyor. Liva, Çin’e de paratoner ihraç ediyor.

Avrupa ülkelerine satışını gerçekleştirdikleri Aktif paratonerler, Franklin çubuğu, Faraday kafesi ve Eş Potansiyel sistemlerine ait tüm montaj ekipmanlarının üretimi iki bin metrekare alan içerisinde bulunan bir tesiste gerçekleştiriliyor. Liva Grup, üretimlerinin yüzde 64’ünü başta Çin olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyor. Ülkeye döviz girdisi sağlamanın haklı gururunu tüm çalışanlarıyla beraber yaşadıklarını belirten firmanın yetkilisi Orhan Kovank, şöyle konuştu: “Liva Grup, elektrik sektöründe faaliyet göstermek üzere İzmir'de kurulmuş olup, elektrik, güvenlik, otomasyon işleri ile söz konusu işlere ait danışmanlık, projelendirme, taahhüt işleri ve mühendislik hizmetlerinin verilmesi amacıyla 2000'li yılların başında faaliyetlerine başlamıştır. İlk kurulduğu yıllarda sadece elektrik ve otomasyon alanında faaliyet gösteren Liva Grup, ilerleyen dönemde bünyesinde oluşturduğu AR-GE ve tasarım departmanı ile imalat çalışmalarına başladı. Bu kapsamda yıldırımdan korunma sistemlerinin imalatına yönelik çalışmalar neticesinde ilk aktif paratonerin tasarımı ve imalatı gerçekleştirildi”

Liva Grup'un yeniliklerdeki öncü rolü, dinamizmi, hızlı ve kaliteli üretimi ve sektördeki lider rolü ile birçok önemli projede müşterilerinin çözüm ortağı durumunda olduğunu kaydeden Kovank, şunları söyledi: “Elektrik otomasyon ve imalat alanında gün geçtikçe büyüyen Liva Grup kurumsallaşma çalışmalarını tamamlamıştır. Liva Grup üretimini yaptığı tüm ürünlerde profesyonel yönetim anlayışı, deneyimli ekibi, en son teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarıyla daima kaliteyi ve müşteri memnuniyetini birinci hedef seçer. Bu nedenle yapılan araştırmalar ile müşteri talepleri doğrultusunda ürün yelpazesini her geçen gün geliştirmiş olup günümüzde firma bünyesinde 40 metreden 250 metreye kadar değişik çaplarda birçok Aktif paratoner başlığının imalatı gerçekleştirilmektedir. Üretimi yapılan tüm Aktif paratoner başlıkları yurt içi, yurt dışı bir çok laboratuar tarafından NFC 17-102 standartlarında test edilmiş ve onay belgesini almıştır”

PİEZO KRİSTALLİ PARATONER ÜRETİYOR

Üretimi gerçekleştirilen ve yurt dışına ihraç edilen paratonerle ilgili bilgi veren Orhan Kovank, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ayrıca, Aktif paratonerler, Franklin çubuğu, Faraday kafesi ve Eş Potansiyel sistemlerine ait tüm montaj ekipmanlarının üretimi şirketimiz tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda, toprak direncinin yüksek olduğu yerler için firmamız tarafından özel imal edilmiş olan, toprak iletkenliğini artıran (TİM) ürünümüz; içinde eldiven, maske ve kullanım kılavuzuyla birlikte 5 kilo ve 10 kiloluk plastik kovalar içerisinde ambalajlanarak 2006 yılından beri yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca firmamız her geçen gün üretim yelpazesini geliştirmektedir. Bu kapsamda, AR-GE çalışmaları doğrultusunda Piezo Kristalli Paratoner imalatı gerçekleştirilmiş olup bu konuda üretim yapan dünyadaki iki firmadan biri konumundadır. Bununla birlikte firmamız mevcut üretimlerinin çeşitlendirilmesi ile geliştirilmesine yönelik çalışmalarını artırmaktadır. Buna göre, mevcut ürünlerinin geliştirilmesinin yanı sıra sektörün ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünlerin tasarımı ve üretimine yönelik çalışmalarını yapmaktadır.”

Resimler
x
Liva Grup Kurumsal

Liva Grup olarak, çağdaş yönetim sistemlerini uygulayıp kaliteli ürün ve hizmetler üreteren firmamız, paratoner sistemleri, edüstriyel ürünler, eletrik  ve elektronik sistemler ve otomasyon sistemlerinin üretimini ve satışını yapmaktadır.

Siz değerli müşterilerimize avantajlı alternatifler sunan şirketimiz, teknik altyapısını ve üretim kadrosunu geliştirerek ürün kalitesinde Avrupa’daki rakiplerinin kalitesini yakalamayı hedeflemiş ve bunu kısa sürede başarmıştır.

Liva Grup Haberler
izmirden-cine-paratoner-ihracati-liva-grup-paratoner-sistemleri-endustriyel-urunler
Copyright © 2000 - 2021  Liva Grup Eletrik Elektronik İnşaat San.Tic.Ltd.Şti.
İTOB OSB 10008 Sokak No: 5 Menderes / İZMİR | Tel: +90 232 265 55 50